Logo
Nevíš si rady? Zavolej.
(Po. - Pá. od 7 - 17 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebuješ poradit? Neváhej nás kontaktovat.
Novinky
13.04.2022
Nejpopulárnější hobby eshop za rok 2021
Díky vám jsme se stali nejpopulárnějším eshopem v kategorii hobby za rok 2021. Toto ocenění si velmi vážíme, protože je to ocenění od vás – našich zák... číst celé
04.03.2022
Ze zákulisí našeho eshopu
Shrimp není jen stránka na webu. Za naším eshopem je mnohem více. Zajímá tě jak to u nás vypadá a funguje? Zhlédni naše nové video ;-)       číst celé
06.12.2021
SOUTĚŽ: DARUJ AKVÁRIUM
Darovali jsme spolu kompletní akvárium tomu, komu udělalo největší radost. Rozhodli jsme se, že letos bychom chtěli někomu udělat velkou radost. Da... číst celé
Zobrazit všechny novinky

Základy Aquascapingu

Aquascaping je umění tvořit úchvatné vizuály akvárií inspirované přirozenou krajinou a přírodou. Aquascaping nemá v podstatě žádná přísná pravidla. Jeho cílem je naopak dosažení jedinečného, ​​uměleckého vzhledu akvária. Existují ovšem mnohé rady a tipy, které ti na cestě za dokonalým vzhledem akvária pomohou. Aquascaping vyžaduje zkušenosti nebo alespoň znalosti zkušenějších akvaristů, které najdeš i v našich článcích.

zaklady-aquascapingu

Akvaristika je různorodé a fascinující hobby. Moderní Aquascapeři napodobují úchvatné přírodní scenérie. Právě dosažení přirozeného a přírodního vzhledu akvária je jejich prvořadým cílem.

Zakladatelem tohoto odvětví akvaristiky byl nepochybně japonský designer a fotograf Takashi Amano. Aquascaping se neustále vyvíjí a existuje několik stylů napodobování krajinných scenérií. Inspirací jsou hory, skalnatá brala, lesy, mechem obrostlé skály, kořeny, propasti, říčky, lesní stezky a nekonečné krásy přírody.

 

Kdo jsou Aquascapeři?

Šikovní Aquascapeři jsou umělečtí akvaristé. Zhmotňují přirozenost a krásy přírody do jedinečných layoutů – uspořádání přírodních materiálů do krajin pod vodní hladinou. Akvaristiku posouvají na novou nevšední úroveň a existují prestižní celosvětové soutěže, které hodnotí jejich neuvěřitelnou práci.

Detailní rozmístění a výběr kamenů, kořenů a rostlin, není ovšem všechno. Akvárium skutečného Aquascapera má živou duši a je živým dílem, které tvůrce neustále upravuje a udržuje. Vyžaduje trpělivost a znalost procesů probíhajících v akváriu. Výsledkem tohoto veškerého snažení je akvárium, které v tobě zanechá hluboký dojem a neopakovatelný zážitek.

Ve spolupráci s nadšeným aquascaperem Ivanem Chabadem ti přinášíme sérii sedmi zajímavých článků o aquascapingu pro začátečníky:

Přihlas se a nepropásni novinky, akce a slevy!
Zákaznická podpora Shrimp.cz
Ondrej Svoboda
Ondrej Svoboda
(Po. - Pá. od 7 - 17 hod.)
Copyright © 2022 Ondrej Svoboda - Shrimp.cz