Novinky
27.03.2020
Novinka - léčiva Hü-Ben
Rozšířili jsme naši nabídku léčiv, tentokrát o kvalitní českou značku Hü-Ben, která má dlouholeté zkušenosti v účinném boji proti parazitům, bakteri... číst celé
19.03.2020
Vyhráli jsme cenu popularity
Je nám velkým potěšením, že se SHRIMP může pochlubit významnou cenou popularity od Heureky jako vítězný eshop v kategorii Hobby za rok 2019. Poděkov... číst celé
14.03.2020
INFO K AKTUÁLNÍ SITUACI
Vzhledem k aktuální situaci bychom tě chtěli informovat o jejím dopadu na nákup a dodávání zboží z našeho obchodu. Doručování trvá 48 hodin od od... číst celé
Zobrazit všechny novinky

  1. Úvod
  2. Články
  3. Chov s rybami
Chov krevet společne s rybami

 

Kolem tématu chovu krevet společně s rybami se vedou nekonečné diskuse. Nelze totiž jednoznačně a zaručeně jmenovat druhy ryb, se kterými se krevety mohou chovat a se kterými ne. Navíc každé akvárium je jiné a také živočichové stejného druhu se mohou chovat jinak. Soužití, které funguje u jednoho akvaristy, tedy nemusí automaticky fungovat i u druhého. Pokusili jsme se však dostupné informace, a z části i své zkušenosti, sepsat do jednoduché podoby.


Obecně řečeno, chov s rybami je možný, záleží samozřejmě na kombinaci jednotlivých druhů, jejich povaze a prostředí v akváriu. Při volbě druhů a počtu ryb a krevet je třeba samozřejmě držet kromě snášenlivosti i velikosti akvária.

Kombinace živočichůNejmenší
druhy ryb
Menší
druhy ryb
Méně vhodné
druhy ryb
Nevhodné
druhy ryb

Trpasličí krevety (Neocaridina a Caridina)

Caridina japonica

Filtrující krevety (Molucká, Gabonská)

Dlouhoramenné krevety (Macrobrachium)

 

Nejmenší druhy ryb a krevety

Krevetám od nejmenších druhů ryb nehrozí žádné nebezpečí. U dlouhoramenných krevet je spíše možné, že riziko bude hrozit rybkám. Filtrující krevety neohrožují rybky a ani naopak.

Neonka modrá (Paracheirodon simulans), Razbora galaxy (Danio margaritatus), Razbora škvrnochvostová (Boraras urophthalmoides), Razbora bornejska (Boraras brigittae), Razbora malá (Boraras maculatus), Jehlounek thajský (Indostomus crocodilus), Molinézia sličná (Neoheterandria elegans), Přísavník jednopruhý (Otocinculus affinis), Pancéřníček malý (Corydoras pygmaeus) a podobné.

Nejmenší druhy ryb vhodné ke krevetám

 

Menší druhy ryb a krevety

Dospělým trpasličím krevetám od menších druhů ryb nehrozí nebezpečí, mladým krevetám ale už možná ano, proto je vhodná členitá nádrž s rostlinami a úkryty. Soužití s filtrujícími krevetami by ve většině případů mělo být mírumilovné. U dlouhoramenných krevet může docházet k menším střetům s rybami žijícími na dně.

Páví očko (Poecilia reticulata), Molinézia trpasličí (Heterandria formosa), Razbora barmska (Microrasbora erythromicron), Aterínka Wernerova (Iriatherina werneri), Aterínka Gertrudinová (Pseudomugil gertrudae), Razbora klinoškvrnná (Trigonostigma heteromorpha), Živorodka wingei (Poecilia wingei), Ancistrusvšechny druhy do 5cm, Tetry - do 4cm a podobné.

Menší druhy ryb a krevety

 

Méně vhodné druhy ryb ke krevetám

Níže uvedené druhy ryb se moc nedoporučují, soužití je hlavně pro trpasličí krevety riskantnější, ale možné. Je nutné mít členitější akvárium s rostlinami a mechy. Větší druhy krevet jako Caridina japonica, filtrující, nebo dlouhoramenné soužití zvládají lépe.

Terčovec hnedý (Symphysodon aequifasciatus), Čtverzubec trpasličí (Carinotetraodon travancoricus), Platy, Black molly, Ancistrus – všechny druhy nad 5cm, Tetry – 4-5 cm, Rasbory - 4-5 cm, Mřenky (Parmičky) - menší druhy, Mečovky a podobné.

Méně vhodné druhy ryb ke krevetám

 

Nevhodné druhy ryb pro chov s krevetami

U nevhodných druhů ryb trpasličí krevety dlouho nepřežijí, větší druhy krevet však v dobrých podmínkách mohou. U velkých jedinců mohou být nicméně v ohrožení i ty!

Tetra - nad 6 cm, Cichlidy, větší druhy parem, tlamovců a podobné velké ryby.


PONUKA KREVIET

 

Články o krevetách:

Základní druhy sladkovodních krevet

Krevet existuje mnoho druhů a jejich vlastnosti se mohou v mnohém lišit. Mohou být pestrobarevné i bezbarvé, malé i velké, citlivé i odolné, mírumilovné i dravé.

Celý článek ˃

Jaký druh krevet a jaký počet si vybrat?

Před koupí jakýchkoliv živočichů do akvária si třeba zvážit, zda prostředí a kombinace vybíraných živočichů bude vhodná.

Celý článek ˃

akvárium pre krevetky

Příprava a vybavení akvária pro krevety

Při koupi krevet do nově založeného akvária, je třeba myslet na to, že podmínky jsou v prvních týdnech pro chov nevhodné. Aby se jim dařilo, můžeš jim akvárium přizpůsobit.

Celý článek ˃

Chov krevet společne s rybami

Kolem tématu chovu krevet společně s rybami se vedou nekonečné diskuse. Nelze totiž jednoznačně a zaručeně jmenovat druhy ryb, se kterými se krevety mohou chovat a se kterými ne.

Celý článek ˃

Chov nenáročných krevet NEOCARIDINA

Krevetky Neocaridina jsou roztomilá zvířata a jejich chování je činí velmi zajímavými a užitečnými obyvateli akvária. Co potřebují pro to, aby prospívali?

Celý článek ˃

Přihlas se a nepropásni novinky, akce a slevy!


Odběrné místo

Slovensko
Varín, okr. Žilina
Športová 331

  Transport EU

Zákaznická podpora Shrimp.cz
Ondrej Svoboda
Ondrej Svoboda
(Po. - Pá. od 7 - 17 hod.)
Copyright © 2020 Ondrej Svoboda - Shrimp.cz
 
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.