Logo
Nevíš si rady? Zavolej.
(Po. - Pá. od 7 - 17 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
07.08.2020
VELKÝ LETNÍ VÝPRODEJ
  Výprodej se už bohužel skončil v slevě však ještě najdeš některé druhy živočichů a doprodáváme i zásoby rostlin. číst celé
06.08.2020
Pozastavení vyřizování objednávek
Z důvodu stěhování na novou adresu P. O. Hviezdoslava 56, Žilina (Park prosperity) bude POZASTAVENO ODESÍLÁNÍ OBJEDNÁVEK A OSOBNÍ ODBĚRY Objednávky ... číst celé
14.06.2020
Nová hnojiva od Seachem
Jak co nejlépe uspokojit poptávku akvaristy a vyrobit skutečně kvalitní produkty? Jedině tak, že se sám staneš akvaristou a dokonale tak porozumíš pot... číst celé
Zobrazit všechny novinky

Chov krevet společně s rybami

Chov kreviet spoločne s rybami

Kolem tématu chovu krevet společně s rybami se vedou nekonečné diskuse. Nelze totiž jednoznačně a zaručeně jmenovat druhy ryb, se kterými se krevety mohou chovat a se kterými ne. Navíc, každé akvárium je jiné a také živočichové stejného druhu se mohou chovat jinak. Soužití, které funguje u jednoho akvaristu, tedy nemusí automaticky fungovat i u druhého. Pokusil jsem se však dostupné informace a z části i své zkušenosti sepsat do jednoduché podoby.

Obecně řečeno, chov krevet s rybami je možný, záleží samozřejmě na kombinací jednotlivých druhů, jejich povaze a prostředí v akváriu. Při volbě druhů a počtu ryb a krevet, je třeba držet se kromě snášenlivosti i velikosti a zařízení akvária.

Kombinace živočichůNejmenší
druhy ryb
Menší
druhy ryb
Méně vhodné
druhy ryb
Nevhodné
druhy ryb

Trpasličí krevety (Neocaridina a Caridina)

Caridina Japonica

Filtrující krevety (Molucká, Gabonská)

Dlouhoramenné krevety (Macrobrachium)

 

NEJMENŠÍ DRUHY RYB A KREVETY

Krevetám od nejmenších druhů ryb nehrozí žádné nebezpečí. Při dlouhoramenných krevetách je spíše možné, že riziko bude hrozit rybkám. Filtrující krevety neohrožují rybky a ani naopak. S trpasličími krevetkami mohou bez nejmenších problémů být hlavně rybky dorůstající do 2–3 cm. Patří mezi ně například:

Neonka modrá (Paracheirodon simulans), Dánio perlové (Danio margaritatus), Razbora skvrnoocasá (Boraras urophthalmoides), Razbora bornejská (Boraras brigittae), Razbora trpasličí (Boraras maculatus), Jehlounek barmský (Indostomus paradoxus), Živorodka sličná (Neoheterandria elegans), Krunýřovec jednopruhý (Otocinculus affinis), Pancéřníček  malý (Corydoras pygmaeus) apod.

Nejmenší druhy ryb vhodné ku krevetám

MENŠÍ DRUHY RYB A KREVETY

Dospělým trpasličím krevetám od menších druhů ryb (3–5 cm) nehrozí nebezpečí, mladým krevetám ale už ano, proto je vhodná členitá nádrž s rostlinami a úkryty. Soužití s filtrujúcimi krevetami by ve většině případů mělo být mírumilovné. Při dlouhoramenných krevetách může docházet k menším střetům s rybami žijícími na dně.

Gupky - živorodky (Poecilia reticulata), Živorodka trpasličí (Heterandria formosa), Razborka barmská (Microrasbora erythromicron), Duhovka Wernerova (Iriatherina werneri), Duhounek tečkoploutvý (Pseudomugil gertrudae), Razbora klínoskvrnná(Trigonostigma heteromorpha), Živorodka Wingeova(Poecilia wingei), Ancistrusvšechny druhy do 5 cm, Tetry do 4 cm apod.

MENŠÍ DRUHY RYB A KREVETY

MÉNĚ VHODNÉ DRUHY RYB KE KREVETÁM

Níže uvedené druhy ryb se moc nedoporučují, soužití je hlavně pro trpasličí krevety riskantnější, ale možné. Je nutné mít členitější akvárium s rostlinami a mechy. Větší druhy krevet, jako Caridina Japonica, filtrující nebo dlhoramenné zvládají soužití lépe.

Terčovec hnědý (Symphysodon aequifasciatus), Čtverzubec trpasličí (Carinotetraodon travancoricus), Platy, Black molly,Ancistrus - všechny druhy nad 5cm, Tetry - 4–5 cm, Razbory - 4–5 cm, Parmičky – menší druhy, Mečouni (Mečovky) apod.

MÉNĚ VHODNÉ DRUHY RYB KU KREVETÁM

NEVHODNÉ DRUHY RYB KE KREVETÁM

Při nevhodných druzích ryb trpasličí krevety dlouho nepřežijí, větší druhy krevet však při dobrých podmínkách mohou. Při velkých jedincích však mohou být v ohrožení i ty.

Tetra - nad 6 cm, Cichlidy, větší druhy Parem, Tlamovce a podobně velké ryby.

 

 

PONUKA KREVIET

 

Autor: Ondrej Svoboda

Líbil se ti tento článek? Pokud bys do něj něco doplnil nebo ho pozměnil, napiš nám na info@shrimp.sk. Pochlub se i ty svou nádrží. Je úplně jedno, jak je velká nebo zařízená. Zkus nám o ní napsat, je to jednoduché. Přečti si více o tom, jak se stát naším blogerem.

Přihlas se a nepropásni novinky, akce a slevy!


Výdejní místo

Slovensko
P. O. Hviezdoslava 54, Žilina

  Transport EU

Zákaznická podpora Shrimp.cz
Ondrej Svoboda
Ondrej Svoboda
(Po. - Pá. od 7 - 17 hod.)
Copyright © 2020 Ondrej Svoboda - Shrimp.cz
 
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.