Novinky
14.06.2020
Nová hnojiva od Seachem
Jak co nejlépe uspokojit poptávku akvaristy a vyrobit skutečně kvalitní produkty? Jedině tak, že se sám staneš akvaristou a dokonale tak porozumíš pot... číst celé
04.06.2020
Nová krmivá od Shrimp King
Do nabídky jsme doplnili 3 nové krmiva pro krevety od značky SHRIMP KING. Snow pops jsou skvělým doplňkovým krmivem pro všechny druhy trpasličích a d... číst celé
16.04.2020
Novinky související s dopravou
Rádi bychom tě informovali o změnách souvisejících s dopravou našeho zboží: Snížili jsme cenu dopravy rostlin Jelikož máme po zimních studených dnec... číst celé
Zobrazit všechny novinky

  1. Úvod
  2. Články
  3. Chov s rybami
Chov krevet společně s rybami

 

Kolem tématu chovu krevet společně s rybami se vedou nekonečné diskuse. Nelze totiž jednoznačně a zaručeně jmenovat druhy ryb, se kterými se krevety mohou chovat a se kterými ne. Navíc každé akvárium je jiné a také živočichové stejného druhu se mohou chovat jinak. Soužití, které funguje u jednoho akvaristy, tedy nemusí automaticky fungovat i u druhého. Pokusili jsme se však dostupné informace a z části i své zkušenosti, sepsat do jednoduché podoby.


Obecně řečeno, chov s rybami je možný, záleží samozřejmě na kombinaci jednotlivých druhů, jejich povaze a prostředí v akváriu. Při volbě druhů, počtu ryb a krevet je potřeba soustředit se na vzájemnou snášenlivost a velikost akvária.

Kombinace živočichůNejmenší
druhy ryb
Menší
druhy ryb
Méně vhodné
druhy ryb
Nevhodné
druhy ryb

Trpasličí krevety (Neocaridina a Caridina)

Caridina Japonica

Filtrující krevety (Molucká, Gabonská)

Dlouhoramenné krevety (Macrobrachium)

 

Nejmenší druhy ryb a krevety

Krevetám od nejmenších druhů ryb nehrozí žádné nebezpečí. U dlouhoramenných krevet je spíše možné, že riziko bude hrozit rybkám. Filtrující krevety neohrožují rybky a ani naopak.

Neonka modrá (Paracheirodon simulans), Razbora galaxy (Danio margaritatus), Razbora skvrnoocasá (Boraras urophthalmoides), Razbora bornejska (Boraras brigittae), Razbora malá (Boraras maculatus), Jehlounek thajský (Indostomus crocodilus), Molinézia sličná (Neoheterandria elegans), Přísavník jednopruhý (Otocinculus affinis), Pancéřníček malý (Corydoras pygmaeus) apod.

Nejmenší druhy ryb vhodné ke krevetám

 

Menší druhy ryb a krevety

Dospělým trpasličím krevetám od menších druhů ryb nehrozí nebezpečí, mladým krevetám ale už možná ano, proto je vhodná členitá nádrž s rostlinami a úkryty. Soužití s filtrujícími krevetami by ve většině případů mělo být mírumilovné. U dlouhoramenných krevet může docházet k menším střetům s rybami žijícími na dně.

Paví očko (Poecilia reticulata), Molinézia trpasličí (Heterandria formosa), Razbora barmska (Microrasbora erythromicron), Aterínka Wernerova (Iriatherina werneri), Aterínka Gertrudinová (Pseudomugil gertrudae), Razbora klínoskvrnná (Trigonostigma heteromorpha), Živorodka wingei (Poecilia wingei), Ancistrusvšechny druhy do 5 cm, Tetry do 4 cm apod.

Menší druhy ryb a krevety

 

Méně vhodné druhy ryb ke krevetám

Níže uvedené druhy ryb se moc nedoporučují, soužití je hlavně pro trpasličí krevety riskantnější, ale možné. Je nutné mít členitější akvárium s rostlinami a mechy. Větší druhy krevet jako Caridina Japonica, filtrující nebo dlouhoramenné zvládají soužití lépe.

Terčovec hnedý (Symphysodon aequifasciatus), Čtverzubec trpasličí (Carinotetraodon travancoricus), Platy, Black molly, Ancistrus – všechny druhy nad 5 cm, Tetry – 4-5 cm, Rasbory 4-5 cm, Mřenky (Parmičky) menší druhy, Mečovky apod.

Méně vhodné druhy ryb ke krevetám

 

Nevhodné druhy ryb pro chov s krevetami

U nevhodných druhů ryb, trpasličí krevety dlouho nepřežijí. Větší druhy krevet však v dobrých podmínkách mohou. U velkých jedinců mohou být, nicméně i ty jsou v ohrožení!

Tetra nad 6 cm, Cichlidy, větší druhy parem, tlamovců a podobně velké ryby.

 

PONUKA KREVIET

 

Články o krevetách:

Základní druhy sladkovodních krevet

Krevet existuje mnoho druhů a jejich vlastnosti se mohou v mnohém lišit. Mohou být pestrobarevné i bezbarvé, malé i velké, citlivé i odolné, mírumilovné i dravé.

Celý článek ˃

Jaký druh krevet a jaký počet si vybrat?

Před koupí jakýchkoliv živočichů do akvária si třeba zvážit, zda prostředí a kombinace vybíraných živočichů bude vhodná.

Celý článek ˃

akvárium pre krevetky

Příprava a vybavení akvária pro krevety

Při koupi krevet do nově založeného akvária, je třeba myslet na to, že podmínky jsou v prvních týdnech pro chov nevhodné. Aby se jim dařilo, můžeš jim akvárium přizpůsobit.

Celý článek ˃

Chov krevet společně s rybami

Kolem tématu chovu krevet společně s rybami se vedou nekonečné diskuse. Nelze totiž jednoznačně a zaručeně jmenovat druhy ryb, se kterými se krevety mohou chovat a se kterými ne.

Celý článek ˃

Chov nenáročných krevet NEOCARIDINA

Krevetky Neocaridina jsou roztomilá zvířata a jejich chování je činí velmi zajímavými a užitečnými obyvateli akvária. Co potřebují pro to, aby prospívaly?

Celý článek ˃

Přihlas se a nepropásni novinky, akce a slevy!


Odběrné místo

Slovensko
Varín, okr. Žilina
Športová 331

  Transport EU

Zákaznická podpora Shrimp.cz
Ondrej Svoboda
Ondrej Svoboda
(Po. - Pá. od 7 - 17 hod.)
Copyright © 2020 Ondrej Svoboda - Shrimp.cz
 
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.