Logo
Nevíš si rady? Zavolej.
(Po. - Pá. od 7 - 17 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebuješ poradit? Neváhej nás kontaktovat.
Novinky
13.04.2022
Nejpopulárnější hobby eshop za rok 2021
Díky vám jsme se stali nejpopulárnějším eshopem v kategorii hobby za rok 2021. Toto ocenění si velmi vážíme, protože je to ocenění od vás – našich zák... číst celé
04.03.2022
Ze zákulisí našeho eshopu
Shrimp není jen stránka na webu. Za naším eshopem je mnohem více. Zajímá tě jak to u nás vypadá a funguje? Zhlédni naše nové video ;-)       číst celé
06.12.2021
SOUTĚŽ: DARUJ AKVÁRIUM
Darovali jsme spolu kompletní akvárium tomu, komu udělalo největší radost. Rozhodli jsme se, že letos bychom chtěli někomu udělat velkou radost. Da... číst celé
Zobrazit všechny novinky

Společenské rostlinné akvárium

I přesto, že se Peter akvaristice věnuje jen něco přes rok, podařilo se mu něco, o co se mnozí snaží roky - vytvořit pěkné a zdravé rostlinné akvárium. Držíme mu palce a přejeme hodně dalších akvaristických úspěchů.

"Můj vztah ke akvaristice je šance neustále se učit a poznávat přírodu. Jen škoda, že jsem s tím nezačal mnohem dříve."

 

SPOLEČENSKÉ ROSTLINNÉ AKVÁRIUM

Rozměry (š × h × v): 60 × 30 × 30 cm
Objem: 54 litrů
Doba od založení nádrže: 2 měsíce
Parametry vody: pH 6,4; GH 4; KH 0
Náročnost údržby: 2-3 hodiny týdně - prostřihy rostliny a vyměním 30 až 40 % vody
Použitá technika: závěsný filtr SUNSUN HBL 803, osvětlení Diversa 10 W led a doma vyrobený RBW led pásek 12 W (zatím na 50 %), ohřívač 50 W, CO2 dodávám setem s nočním vypínáním
Zařízení: substrát Invite Japanesse Soil Powder, kameny Dragon Stone, na bonsaj jsem použil Red Mor Wood a gelové vteřinové lepidlo.

POUŽITÉ ROSTLINY 

Dominantou jsou Ludwiga rodu sp. mini red, super orange a brevipes. Myriophyllum Guyana, Bacopa australis, Lobelia cardinalis mini a na koberec jsem použil Eleocharis sp. Mini., Kryptokoryna balansae a sp. red Mi Oya. Dva druhy bucephalandra, Anubias nana big, Microsorium Pteropus Windelov, řasokoule, Lemna minor a Jawsky mech. Myslím že jsem na nic nezapomněl :)

DRUHY A POČTY ŽIVOČICHŮ

Zaujaly mě tetry ohnivé je jejich 16 ks, dále jsou tam Krunýřovcy jednopruhový 2 ks, Přísavníky hřebenité 3 ks, Pancéřníčky malé 7 ks, Mini ráčky, krevety Red Chery, slimáky Tylomelania golden Rabit, Neritrina zebra a okružáky. Počet je trochu větší, protože jsem čekal nějaké újmy při předělávce.

POUŽITÉ KRMIVA, HNOJIVA A JINÉ PŘÍPRAVKY

Krmiva používám suché ale dost často příkrmuji zeleninou. Nesmí chybět dubové listy a olšové koblihy.

PROČ ZVOLIT TENTO TYP NÁDRŽE?

Tento typ nádrže se mi velmi líbí. Dá se v něm pozorovat soužití více druhů živočichů a rostlin.

POSTUP ZAKLÁDÁNÍ NÁDRŽE

Nádrž jsem zakládal klasickým způsobem - začal jsem nasypáním substrátu, vytvořením cestičky a uložením kamenů. Následně jsem dolil vodu ze zaběhnutého akvaria (asi do 1/3), pak byly vysázeny rostliny. Po doplnění vody jsem vkládal už předem vytvořen bonsaj a rostliny typu Anubias a pod. jsem umístil do děr v kameni.

POPIS CHOVÁNÍ ŽIVOČICHŮ

Myslím, že počet živočichů je dost vysoký, ale nemám strach, protože před tím jsem měl v nádrži živorodky a bylo jich tam jednou tolik. Volil jsem ryby mírumilovné kromě ráčkú, nikdo nechce nikoho sežrat. Ráčky přikrmuji, takže málo kdy se stane, že by lovili spolubydlíci. Zatím se množí ráčky i krevety.

POPIS RŮSTU ROSTLIN

Rostliny rostou velmi dobře. Vybíral jsem více druhů a myslím, že se počet zredukuje časem. Nechávám tomu volný průběh.

POPIS SOUVISEJÍCÍCH PROBLÉMŮ A JEJICH ŘEŠENÍ

Problémy jsou zatím mírné - např. zelená řasa, která patří podle mě do akvária a některé živočichy si ji i vyžadují. Nevnímám ji jako problém.

JINÉ RADY 

Protože se akvaristice věnuji jen něco přes rok, radit nebudu. No možná přece jen jedna rada mi napadá: začínající akvaristi by se neměly příliš brzy vzdávat, protože akvaristika je koníček o trpělivosti, čase a hlavně učení se.

 

Autor: Peter

Líbil se ti tento článek? Dej nám like. Pokud by si do něj něco doplnil nebo jej pozměnil, napiš nám na info@shrimp.sk. Pochlub se i ty svou nádrží. Je úplně jedno, jaká je velká nebo jako je zařízena. Zkus nám o ní napsat, je to jednoduché. 

Přihlas se a nepropásni novinky, akce a slevy!
Zákaznická podpora Shrimp.cz
Ondrej Svoboda
Ondrej Svoboda
(Po. - Pá. od 7 - 17 hod.)
Copyright © 2022 Ondrej Svoboda - Shrimp.cz