Logo
Nevíš si rady? Zavolej.
(Po. - Pá. od 7 - 17 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebuješ poradit? Neváhej nás kontaktovat.
Novinky
30.09.2022
OSLAV S NÁMI 7. NAROZENINY
Je neuvěřitelné, že uplynulo již 7 let od založení naší firmy. Ze záliby jednoho nadšence vznikla úžasná akvaristika, která mění společně s vámi tvá... číst celé
24.08.2022
NOVINKA PRO KREVETKY - JEDLÉ TRUBIČKY
Ahoj, právě jsme do nabídky zařadili žhavou novinku z Německa - jedlé trubičky Crispy Caves - tvé krevetky si je zamilují. Slouží nejen jako úkryt, a... číst celé
21.06.2022
Navštívila nás TV JOJ
Před nedávnem jsme měli návštěvu z pořadu Miláčikovo vysílané na TV JOJ. Snažili jsme se jim ukázat, jak to u nás chodí a vysvětlit, jak začít s akvar... číst celé
Zobrazit všechny novinky

Společenské rostlinné akvárium

I přesto, že se Peter akvaristice věnuje jen něco přes rok, podařilo se mu něco, o co se mnozí snaží roky - vytvořit pěkné a zdravé rostlinné akvárium. Držíme mu palce a přejeme hodně dalších akvaristických úspěchů.

"Můj vztah ke akvaristice je šance neustále se učit a poznávat přírodu. Jen škoda, že jsem s tím nezačal mnohem dříve."

 

SPOLEČENSKÉ ROSTLINNÉ AKVÁRIUM

Rozměry (š × h × v): 60 × 30 × 30 cm
Objem: 54 litrů
Doba od založení nádrže: 2 měsíce
Parametry vody: pH 6,4; GH 4; KH 0
Náročnost údržby: 2-3 hodiny týdně - prostřihy rostliny a vyměním 30 až 40 % vody
Použitá technika: závěsný filtr SUNSUN HBL 803, osvětlení Diversa 10 W led a doma vyrobený RBW led pásek 12 W (zatím na 50 %), ohřívač 50 W, CO2 dodávám setem s nočním vypínáním
Zařízení: substrát Invite Japanesse Soil Powder, kameny Dragon Stone, na bonsaj jsem použil Red Mor Wood a gelové vteřinové lepidlo.

POUŽITÉ ROSTLINY 

Dominantou jsou Ludwiga rodu sp. mini red, super orange a brevipes. Myriophyllum Guyana, Bacopa australis, Lobelia cardinalis mini a na koberec jsem použil Eleocharis sp. Mini., Kryptokoryna balansae a sp. red Mi Oya. Dva druhy bucephalandra, Anubias nana big, Microsorium Pteropus Windelov, řasokoule, Lemna minor a Jawsky mech. Myslím že jsem na nic nezapomněl :)

DRUHY A POČTY ŽIVOČICHŮ

Zaujaly mě tetry ohnivé je jejich 16 ks, dále jsou tam Krunýřovcy jednopruhový 2 ks, Přísavníky hřebenité 3 ks, Pancéřníčky malé 7 ks, Mini ráčky, krevety Red Chery, slimáky Tylomelania golden Rabit, Neritrina zebra a okružáky. Počet je trochu větší, protože jsem čekal nějaké újmy při předělávce.

POUŽITÉ KRMIVA, HNOJIVA A JINÉ PŘÍPRAVKY

Krmiva používám suché ale dost často příkrmuji zeleninou. Nesmí chybět dubové listy a olšové koblihy.

PROČ ZVOLIT TENTO TYP NÁDRŽE?

Tento typ nádrže se mi velmi líbí. Dá se v něm pozorovat soužití více druhů živočichů a rostlin.

POSTUP ZAKLÁDÁNÍ NÁDRŽE

Nádrž jsem zakládal klasickým způsobem - začal jsem nasypáním substrátu, vytvořením cestičky a uložením kamenů. Následně jsem dolil vodu ze zaběhnutého akvaria (asi do 1/3), pak byly vysázeny rostliny. Po doplnění vody jsem vkládal už předem vytvořen bonsaj a rostliny typu Anubias a pod. jsem umístil do děr v kameni.

POPIS CHOVÁNÍ ŽIVOČICHŮ

Myslím, že počet živočichů je dost vysoký, ale nemám strach, protože před tím jsem měl v nádrži živorodky a bylo jich tam jednou tolik. Volil jsem ryby mírumilovné kromě ráčkú, nikdo nechce nikoho sežrat. Ráčky přikrmuji, takže málo kdy se stane, že by lovili spolubydlíci. Zatím se množí ráčky i krevety.

POPIS RŮSTU ROSTLIN

Rostliny rostou velmi dobře. Vybíral jsem více druhů a myslím, že se počet zredukuje časem. Nechávám tomu volný průběh.

POPIS SOUVISEJÍCÍCH PROBLÉMŮ A JEJICH ŘEŠENÍ

Problémy jsou zatím mírné - např. zelená řasa, která patří podle mě do akvária a některé živočichy si ji i vyžadují. Nevnímám ji jako problém.

JINÉ RADY 

Protože se akvaristice věnuji jen něco přes rok, radit nebudu. No možná přece jen jedna rada mi napadá: začínající akvaristi by se neměly příliš brzy vzdávat, protože akvaristika je koníček o trpělivosti, čase a hlavně učení se.

 

Autor: Peter

Líbil se ti tento článek? Dej nám like. Pokud by si do něj něco doplnil nebo jej pozměnil, napiš nám na info@shrimp.sk. Pochlub se i ty svou nádrží. Je úplně jedno, jaká je velká nebo jako je zařízena. Zkus nám o ní napsat, je to jednoduché. 

Přihlas se a nepropásni novinky, akce a slevy!
Prodejna v Žilině (SK)

Na prodejně je možný osobní nákup, nebo po dohodě vyzvednutí objednávek učiněných předem přes eshop.

Pondělí - Neděle: 09:00 - 19:00

Adresa: P. O. Hviezdoslava 50 C, Žilina, Slovensko

  Transport EU

Zákaznická podpora Shrimp.cz
Ondrej Svoboda
Ondrej Svoboda
(Po. - Pá. od 7 - 17 hod.)
Copyright © 2022 Ondrej Svoboda - Shrimp.cz