Novinky
14.06.2020
Nová hnojiva od Seachem
Jak co nejlépe uspokojit poptávku akvaristy a vyrobit skutečně kvalitní produkty? Jedině tak, že se sám staneš akvaristou a dokonale tak porozumíš pot... číst celé
04.06.2020
Nová krmivá od Shrimp King
Do nabídky jsme doplnili 3 nové krmiva pro krevety od značky SHRIMP KING. Snow pops jsou skvělým doplňkovým krmivem pro všechny druhy trpasličích a d... číst celé
16.04.2020
Novinky související s dopravou
Rádi bychom tě informovali o změnách souvisejících s dopravou našeho zboží: Snížili jsme cenu dopravy rostlin Jelikož máme po zimních studených dnec... číst celé
Zobrazit všechny novinky

Zbav se přemnožených plžů v akváriu

Přemnožili se ti v akváriu plži? Nebuď z toho nešťastný, setká se s tím asi každý akvarista. Nechtěně se plži mohou do akvária dostat společně s novými rostlinami, nebo dokonce na některých druzích živočichů, jako jsou jiní plži.


Pokud v akváriu mají vhodné podmínky, dokážou se některé druhy velmi rychle rozmnožit a boj s nimi se mění na nekonečný zápas. Přemnožení je výrazné i při překrmování živočichů. Návodů, jak se jich zbavit existuje několik. Nám se osvědčilo časté vyměňování plžů s kanibalskými plži Clea helena.

Přemnožení šneci

Jak se zbavit přemnožených plžů?

Jedním z nejrychlejších, ale zároveň nejpřirozenějších způsobů, jak se zbavit přemnožených plžů v akváriu, je nasazení plžů Clea helena.

1. Jestli je akvárium větší, nebo je přemnožených plžů opravdu hodně, můžeš je z části nejdřív vysbírat. Na dno akvária polož misku nebo jinou nádobu, do které vložíš krmivo, které plžům chutná, nebo pár tenkých plátků očištěné mrkve. Počkej asi hodinu a plže pohodlně vysbírej. Můžeš to opakovat několikrát. Zbavit se takto plžů ale úplně nedokážeš.

2. Nasaď plže Clea helena. V závislosti na velikosti a množství přemnožených plžů doporučujeme od 5 ks a více. U 50 litrového akvária stačí 5, při extrémním přemnožení 10 ks. U 200 litrového 1020 kusů. Helenky se můžou rozmnožit, pokud mají dostatek potravy – jiné plže. Jejich účinek se tak časem znásobí. Když potravu mít nebudou, začne se jejich počet přirozeně snižovat, jelikož jinou potravu nepřijímají.

 

Jak sehnat plže Clea Helena?

Jsi na správném místě. Najdeš je v nabídce naší online akvaristiky a je jedno odkud jsi. Helenky, nebo jakékoliv jiné živé tvory ti doručíme kurýrem rychle a bezpečně. Bez ohledu na roční období dáváme na dodání v pořádku záruku, jelikož používáme námi vyvinuté, odolné boxy (v zimě i s vyhříváním).

Helenky si můžeš koupit po kusech, nebo laciněji v balíčku 10 nebo 20 kusů.

 

Koupit šneky Clea helena

 

 

Praktické návody pro akvaristy:

Ulehči si zakládání a péči o akvárium a poznej zajímavá technická řešení. Pomohou ti zjednodušit si práci a možná i ušetřit nemalé peníze.

Jak vyvrtat díru do akvária?

Vrtání díry do akvária není úplně jednoduchý úkol a hodně akvaristů na to využije raději služby sklenáře. Při správném postupu se to však dá zvládnout snadno i svépomocně.

Celý článek ˃

Prepad vody z akvária

Levné řešení přepadu vody z akvária

Přepady vody se používají při externích filtrech nebo při akváriích s automatickou výměnou vody. Svépomocně si ho vyrobí asi každý, minimálně technicky zdatný člověk.

Celý článek ˃

Zbav sa plošteniek

Jak se zbavit ploštěnek v akváriu?

Ploštěnky patří mezi často vyskytujících se parazity v akváriu. Když si je všimneš, bývá už většinou pozdě a jsou již pravděpodobně natolik rozmnožené, že se jich nezbavíš jen tak lehce.

Celý článek ˃

Přihlas se a nepropásni novinky, akce a slevy!


Odběrné místo

Slovensko
Varín, okr. Žilina
Športová 331

  Transport EU

Zákaznická podpora Shrimp.cz
Ondrej Svoboda
Ondrej Svoboda
(Po. - Pá. od 7 - 17 hod.)
Copyright © 2020 Ondrej Svoboda - Shrimp.cz
 
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.