Logo
Nevíš si rady? Zavolej.
(Po. - Pá. od 7 - 17 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
31.10.2019
Nové vzácnější druhy rybiček
Tento týden jsme zařadili do prodeje dva nové vzácnější druhy rybiček - pestrobarevní Hlavačka pastelová a perleťově-zářivá Razbora Axelrodova. Naše a... číst celé
09.10.2019
Nové Živorodky Red
Zařadili jsme do prodeje krásně zbarvené oranžovo-červené Živorodky Red. Zpestři si akvárium živorodkami a objednat si můžeš rovnou samce i samičku. ... číst celé
30.09.2019
Doprava zdarma a soutěž až o 6500 Kč
Sami nevěříme, ale Shrimp je na trhu už 4 roky. Začínali jsme s devíti akvárii a nyní jich máme více než 120. Najdeš u nás více než 120 druhů živoči... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Zbav se přemnožených šneků v akváriu

 

Přemnožili se ti v akváriu šneci? Nebuď z toho nešťastný, setká se s tím asi každý akvarista. Nechtěně se šneci mohou do akvária dostat společně s novými rostlinami, nebo dokonce na některých druzích živočichů jako jsou jiní plži.


Pokud v akváriu mají vhodné podmínky, dokážou se některé druhy velmi rychle rozmnožit a boj s nimi se mění na nekonečný zápas. Přemnožení je výrazné i při překrmování živočichů. Návodů, jak se jich zbavit existuje několik. Nám se osvědčilo časté vyměňování šneků s kanibalskými šneky Clea helena.

Přemnožení šneci

Jak se zbavit přemnožených šneků?

Jedním z nejrychlejších, ale zároveň nejpřirozenějších způsobů, jak se zbavit přemnožených šneků v akváriu, je nasazení šneků Clea helena.

1. Jestli je akvárium větší, nebo je přemnožených šneků opravdu hodně, můžeš je z části nejdřív vysbírat. Na dno akvária polož misku, nebo jinou nádobu, do které vložíš krmivo, které šnekům chutná, nebo pár tenkých plátků očištěné mrkve. Počkej asi hodinu a šneky pohodlně vysbírej. Můžeš to opakovat několikrát. Zbavit se takto šneků úplně, ale nedokážeš.

2. Nasaď šneky Clea helena. V závislosti na velikosti a množství přemnožených šneků doporučujeme od pěti kusů a víc. U 50 litrového akvária stačí 5, při extrémním přemnožení 10 kusů. U 200 litrového 10 - 20 kusů. Helenky se můžou rozmnožit, pokud mají dostatek potravy – jiné šneky. Jejich účinek se tak časem znásobí. Když potravu mít nebudou, začne se jejich počet přirozeně snižovat, jelikož jinou potravu nepřijímají.

 

Jak sehnat šneky Clea Helena?

Jsi na správném místě. Najdeš je v nabídce naší online akvaristiky a je jedno, odkud jsi. Helenky, nebo jakékoliv jiné živé tvory, ti doručíme kurýrem rychle a bezpečně. Bez ohledu na roční období dáváme na dodání v pořádku záruku, jelikož používáme, námi vyvinuté, odolné boxy (v zimě i s vyhříváním).

Helenky si můžeš koupit po kusech, nebo laciněji v balíčku 10 nebo 20 kusů.

 

Koupit šneky Clea helena

 

 

Praktické návody pro akvaristy:

Ulehčisizakládáníapéčioakváriumapoznejzajímavátechnická řešení.Pomohoutizjednodušitsipráci amožná iušetřitnemalépeníze.


Jakvyvrtat dírudoakvária?

Vrtánídírydoakvárianení úplnějednoduchý úkolahodněakvaristůnatovyužijeradějislužbysklenáře.Při správném postupusetovšak dázvládnoutsnadnoisvépomocně.

Celý článek ˃

Prepad vody z akvária

Levné řešení přepadu vodyzakvária

Přepadyvodyse používají přiexterníchfiltrechnebo přiakváriíchs automatickouvýměnouvody.Svépomocněsihovyrobíasi každý,minimálnětechnickyzdatnýčlověk.

Celý článek ˃

Zbav sa plošteniek

Jak sezbavitploštěnekvakváriu?

Ploštěnkypatřímezičastovyskytujícíchseparazityvakváriu.Kdyžsi jevšimneš,bývávětšinoupozděajsoujižpravděpodobněnatolikrozmnožené, žese jichnezbavíšjen taklehce.

Celý článek ˃

Přihlas se a nepropásni novinky, akce a slevy!

Copyright © 2019 Ondrej Svoboda - Shrimp.sk

Odběrné místo

Slovensko
Varín okr. Žilina
Športová 331

Zákaznická podpora Shrimp.cz
Ondrej Svoboda
Ondrej Svoboda
(Po. - Pá. od 7 - 17 hod.)
 
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.