Novinky
27.03.2020
Novinka - léčiva Hü-Ben
Rozšířili jsme naši nabídku léčiv, tentokrát o kvalitní českou značku Hü-Ben, která má dlouholeté zkušenosti v účinném boji proti parazitům, bakteri... číst celé
19.03.2020
Vyhráli jsme cenu popularity
Je nám velkým potěšením, že se SHRIMP může pochlubit významnou cenou popularity od Heureky jako vítězný eshop v kategorii Hobby za rok 2019. Poděkov... číst celé
14.03.2020
INFO K AKTUÁLNÍ SITUACI
Vzhledem k aktuální situaci bychom tě chtěli informovat o jejím dopadu na nákup a dodávání zboží z našeho obchodu. Doručování trvá 48 hodin od od... číst celé
Zobrazit všechny novinky

Zbav se přemnožených šneků v akváriu

 

Přemnožili se ti v akváriu šneci? Nebuď z toho nešťastný, setká se s tím asi každý akvarista. Nechtěně se šneci mohou do akvária dostat společně s novými rostlinami, nebo dokonce na některých druzích živočichů jako jsou jiní plži.


Pokud v akváriu mají vhodné podmínky, dokážou se některé druhy velmi rychle rozmnožit a boj s nimi se mění na nekonečný zápas. Přemnožení je výrazné i při překrmování živočichů. Návodů, jak se jich zbavit existuje několik. Nám se osvědčilo časté vyměňování šneků s kanibalskými šneky Clea helena.

Přemnožení šneci

Jak se zbavit přemnožených šneků?

Jedním z nejrychlejších, ale zároveň nejpřirozenějších způsobů, jak se zbavit přemnožených šneků v akváriu, je nasazení šneků Clea helena.

1. Jestli je akvárium větší, nebo je přemnožených šneků opravdu hodně, můžeš je z části nejdřív vysbírat. Na dno akvária polož misku, nebo jinou nádobu, do které vložíš krmivo, které šnekům chutná, nebo pár tenkých plátků očištěné mrkve. Počkej asi hodinu a šneky pohodlně vysbírej. Můžeš to opakovat několikrát. Zbavit se takto šneků úplně, ale nedokážeš.

2. Nasaď šneky Clea helena. V závislosti na velikosti a množství přemnožených šneků doporučujeme od pěti kusů a víc. U 50 litrového akvária stačí 5, při extrémním přemnožení 10 kusů. U 200 litrového 10 - 20 kusů. Helenky se můžou rozmnožit, pokud mají dostatek potravy – jiné šneky. Jejich účinek se tak časem znásobí. Když potravu mít nebudou, začne se jejich počet přirozeně snižovat, jelikož jinou potravu nepřijímají.

 

Jak sehnat šneky Clea Helena?

Jsi na správném místě. Najdeš je v nabídce naší online akvaristiky a je jedno, odkud jsi. Helenky, nebo jakékoliv jiné živé tvory, ti doručíme kurýrem rychle a bezpečně. Bez ohledu na roční období dáváme na dodání v pořádku záruku, jelikož používáme, námi vyvinuté, odolné boxy (v zimě i s vyhříváním).

Helenky si můžeš koupit po kusech, nebo laciněji v balíčku 10 nebo 20 kusů.

 

Koupit šneky Clea helena

 

 

Praktické návody pro akvaristy:

Ulehčisizakládáníapéčioakváriumapoznejzajímavátechnická řešení.Pomohoutizjednodušitsipráci amožná iušetřitnemalépeníze.


Jakvyvrtat dírudoakvária?

Vrtánídírydoakvárianení úplnějednoduchý úkolahodněakvaristůnatovyužijeradějislužbysklenáře.Při správném postupusetovšak dázvládnoutsnadnoisvépomocně.

Celý článek ˃

Prepad vody z akvária

Levné řešení přepadu vodyzakvária

Přepadyvodyse používají přiexterníchfiltrechnebo přiakváriíchs automatickouvýměnouvody.Svépomocněsihovyrobíasi každý,minimálnětechnickyzdatnýčlověk.

Celý článek ˃

Zbav sa plošteniek

Jak sezbavitploštěnekvakváriu?

Ploštěnkypatřímezičastovyskytujícíchseparazityvakváriu.Kdyžsi jevšimneš,bývávětšinoupozděajsoujižpravděpodobněnatolikrozmnožené, žese jichnezbavíšjen taklehce.

Celý článek ˃

Přihlas se a nepropásni novinky, akce a slevy!


Odběrné místo

Slovensko
Varín, okr. Žilina
Športová 331

  Transport EU

Zákaznická podpora Shrimp.cz
Ondrej Svoboda
Ondrej Svoboda
(Po. - Pá. od 7 - 17 hod.)
Copyright © 2020 Ondrej Svoboda - Shrimp.cz
 
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.