Novinky
27.03.2020
Novinka - léčiva Hü-Ben
Rozšířili jsme naši nabídku léčiv, tentokrát o kvalitní českou značku Hü-Ben, která má dlouholeté zkušenosti v účinném boji proti parazitům, bakteri... číst celé
19.03.2020
Vyhráli jsme cenu popularity
Je nám velkým potěšením, že se SHRIMP může pochlubit významnou cenou popularity od Heureky jako vítězný eshop v kategorii Hobby za rok 2019. Poděkov... číst celé
14.03.2020
INFO K AKTUÁLNÍ SITUACI
Vzhledem k aktuální situaci bychom tě chtěli informovat o jejím dopadu na nákup a dodávání zboží z našeho obchodu. Doručování trvá 48 hodin od od... číst celé
Zobrazit všechny novinky

  1. Úvod
  2. Články
  3. Jaký druh si vybrat?
Jaký druh krevet a jaký počet si vybrat?

Před koupí jakýchkoliv živočichů do akvária je třeba zvážit, zda prostředí a kombinace vybíraných živočichů bude vhodná. Sepsali jsme proto základní informace, které je třeba brát v úvahu, při výběru krevet.

Voda pro krevety

Při výběru krevet bys měl myslet hlavně na vlastnosti vody, ve které budou žít. Pokud máš tvrdou vodu a neplánuješ kupovat reverzní osmózu, nebo z jiného zdroje získávat měkkou vodu, o náročnějších Crystalkách, Caridinách, nebo nedej bože Taiwanech, Kardinálkách nebo Sulavézkách neuvažuj. Běžná tvrdá voda bez nutnosti úprav vyhovuje hlavně nenáročným Neocaridinám, Japonice (Amano) ale také Makrobrachiám. Pokud budeš používat vodu z kohoutku, udělej si nejprve jednoduchý test s papírovým testerem, který ti určí pH, celkovou tvrdost GH, uhličitanovou tvrdost KH, obsah dusitanů a dusičnanů.

U každého druhu krevet v e-shopu najdeš informace o tom, jaké podmínky jim vyhovují. Pokud si začátečník, vyzkoušej si nejprve chov nenáročných druhů.

Pokud jsi zkušenější chovatel, naše rady pro výběr krevet bys potřebovat neměl.

Velikost krevetária

Zadruhé je podstatná velikost akvária. Do akvárií pod 50 l jsou vhodnější trpasličí krevety. Pokud koupi akvária teprve zvažuješ, 50 litrů je doporučená minimální hranice pro to, aby byly životní podmínky pro živočichy stabilní. V akváriích menších než 50 l můžeš chovat samozřejmě v závislosti na velikosti několik desítek a po rozmnožení až pár stovek krevetek. Jde o menší tvory, a pokud je prostředí v akváriu členité, krevetky se v něm rozptýlí. Doporučený počet krevet na začátek je 10 - 20. Do 50 litrového akvária je možné umístit 1-2 filtrující krevety.

U dlouhoramenných by při takovém malém objemu počet neměl přesáhnout 3. Musel by v něm však být dostatek úkrytů a nekombinovat je s jinými krevetami nebo rybami. Je však důležité myslet na to, že pokud se rozmnoží a mladé odrostou, nebudeš je moci nechat spolu v tak malé nádrži. Při větších objemech to je už jednodušší a můžeš kombinovat více druhů, které se nebudou mezi sebou křížit a také větší počty.

Chov více druhů krevet

Kombinováním trpasličích a filtrujících krevet nic nezkazíš. Každý z těchto druhů se chová jinak a akvárium bude pestřejší na pozorování. U trpasličích kvůli křížení ale nekombinujte různé barevné varianty jednoho druhu.

Pokud máš několik set litrové akvárium s menšími rybami, které nejsou agresivní, a bohatým rostlinstvem, můžeš si dovolit i kombinaci trpasličích a dlouhoramenných krevet. Pak to je už opravdu zážitek sledovat.

TIP: Osobně jsem začínal s Neocaridinami. Jsou opravdu odolné a zvládnou i nejedno tvé pochybení. Jsou i dobrou volbou, když chceš ozvláštnit akvárium pro děti.

 

PONUKA KREVIET

 

Články o krevetách:

Základní druhy sladkovodních krevet

Krevet existuje mnoho druhů a jejich vlastnosti se mohou v mnohém lišit. Mohou být pestrobarevné i bezbarvé, malé i velké, citlivé i odolné, mírumilovné i dravé.

Celý článek ˃

Jaký druh krevet a jaký počet si vybrat?

Před koupí jakýchkoliv živočichů do akvária si třeba zvážit, zda prostředí a kombinace vybíraných živočichů bude vhodná.

Celý článek ˃

akvárium pre krevetky

Příprava a vybavení akvária pro krevety

Při koupi krevet do nově založeného akvária, je třeba myslet na to, že podmínky jsou v prvních týdnech pro chov nevhodné. Aby se jim dařilo, můžeš jim akvárium přizpůsobit.

Celý článek ˃

Chov krevet společne s rybami

Kolem tématu chovu krevet společně s rybami se vedou nekonečné diskuse. Nelze totiž jednoznačně a zaručeně jmenovat druhy ryb, se kterými se krevety mohou chovat a se kterými ne.

Celý článek ˃

Chov nenáročných krevet NEOCARIDINA

Krevetky Neocaridina jsou roztomilá zvířata a jejich chování je činí velmi zajímavými a užitečnými obyvateli akvária. Co potřebují pro to, aby prospívali?

Celý článek ˃

Přihlas se a nepropásni novinky, akce a slevy!


Odběrné místo

Slovensko
Varín, okr. Žilina
Športová 331

  Transport EU

Zákaznická podpora Shrimp.cz
Ondrej Svoboda
Ondrej Svoboda
(Po. - Pá. od 7 - 17 hod.)
Copyright © 2020 Ondrej Svoboda - Shrimp.cz
 
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.