Logo
Nevíš si rady? Zavolej.
(Po. - Pá. od 7 - 17 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
31.10.2019
Nové vzácnější druhy rybiček
Tento týden jsme zařadili do prodeje dva nové vzácnější druhy rybiček - pestrobarevní Hlavačka pastelová a perleťově-zářivá Razbora Axelrodova. Naše a... číst celé
09.10.2019
Nové Živorodky Red
Zařadili jsme do prodeje krásně zbarvené oranžovo-červené Živorodky Red. Zpestři si akvárium živorodkami a objednat si můžeš rovnou samce i samičku. ... číst celé
30.09.2019
Doprava zdarma a soutěž až o 6500 Kč
Sami nevěříme, ale Shrimp je na trhu už 4 roky. Začínali jsme s devíti akvárii a nyní jich máme více než 120. Najdeš u nás více než 120 druhů živoči... číst celé
Zobrazit všechny novinky
  1. Úvod
  2. Články
  3. Jaký druh si vybrat?
Jaký druh krevet a jaký počet si vybrat?

Před koupí jakýchkoliv živočichů do akvária je třeba zvážit, zda prostředí a kombinace vybíraných živočichů bude vhodná. Sepsali jsme proto základní informace, které je třeba brát v úvahu, při výběru krevet.

Voda pro krevety

Při výběru krevet bys měl myslet hlavně na vlastnosti vody, ve které budou žít. Pokud máš tvrdou vodu a neplánuješ kupovat reverzní osmózu, nebo z jiného zdroje získávat měkkou vodu, o náročnějších Crystalkách, Caridinách, nebo nedej bože Taiwanech, Kardinálkách nebo Sulavézkách neuvažuj. Běžná tvrdá voda bez nutnosti úprav vyhovuje hlavně nenáročným Neocaridinám, Japonice (Amano) ale také Makrobrachiám. Pokud budeš používat vodu z kohoutku, udělej si nejprve jednoduchý test s papírovým testerem, který ti určí pH, celkovou tvrdost GH, uhličitanovou tvrdost KH, obsah dusitanů a dusičnanů.

U každého druhu krevet v e-shopu najdeš informace o tom, jaké podmínky jim vyhovují. Pokud si začátečník, vyzkoušej si nejprve chov nenáročných druhů.

Pokud jsi zkušenější chovatel, naše rady pro výběr krevet bys potřebovat neměl.

Velikost krevetária

Zadruhé je podstatná velikost akvária. Do akvárií pod 50 l jsou vhodnější trpasličí krevety. Pokud koupi akvária teprve zvažuješ, 50 litrů je doporučená minimální hranice pro to, aby byly životní podmínky pro živočichy stabilní. V akváriích menších než 50 l můžeš chovat samozřejmě v závislosti na velikosti několik desítek a po rozmnožení až pár stovek krevetek. Jde o menší tvory, a pokud je prostředí v akváriu členité, krevetky se v něm rozptýlí. Doporučený počet krevet na začátek je 10 - 20. Do 50 litrového akvária je možné umístit 1-2 filtrující krevety.

U dlouhoramenných by při takovém malém objemu počet neměl přesáhnout 3. Musel by v něm však být dostatek úkrytů a nekombinovat je s jinými krevetami nebo rybami. Je však důležité myslet na to, že pokud se rozmnoží a mladé odrostou, nebudeš je moci nechat spolu v tak malé nádrži. Při větších objemech to je už jednodušší a můžeš kombinovat více druhů, které se nebudou mezi sebou křížit a také větší počty.

Chov více druhů krevet

Kombinováním trpasličích a filtrujících krevet nic nezkazíš. Každý z těchto druhů se chová jinak a akvárium bude pestřejší na pozorování. U trpasličích kvůli křížení ale nekombinujte různé barevné varianty jednoho druhu.

Pokud máš několik set litrové akvárium s menšími rybami, které nejsou agresivní, a bohatým rostlinstvem, můžeš si dovolit i kombinaci trpasličích a dlouhoramenných krevet. Pak to je už opravdu zážitek sledovat.

TIP: Osobně jsem začínal s Neocaridinami. Jsou opravdu odolné a zvládnou i nejedno tvé pochybení. Jsou i dobrou volbou, když chceš ozvláštnit akvárium pro děti.

 

PONUKA KREVIET

 

Články o krevetách:

Základní druhy sladkovodních krevet

Krevet existuje mnoho druhů a jejich vlastnosti se mohou v mnohém lišit. Mohou být pestrobarevné i bezbarvé, malé i velké, citlivé i odolné, mírumilovné i dravé.

Celý článek ˃

Jaký druh krevet a jaký počet si vybrat?

Před koupí jakýchkoliv živočichů do akvária si třeba zvážit, zda prostředí a kombinace vybíraných živočichů bude vhodná.

Celý článek ˃

akvárium pre krevetky

Příprava a vybavení akvária pro krevety

Při koupi krevet do nově založeného akvária, je třeba myslet na to, že podmínky jsou v prvních týdnech pro chov nevhodné. Aby se jim dařilo, můžeš jim akvárium přizpůsobit.

Celý článek ˃

Chov krevet společne s rybami

Kolem tématu chovu krevet společně s rybami se vedou nekonečné diskuse. Nelze totiž jednoznačně a zaručeně jmenovat druhy ryb, se kterými se krevety mohou chovat a se kterými ne.

Celý článek ˃

Chov nenáročných krevet NEOCARIDINA

Krevetky Neocaridina jsou roztomilá zvířata a jejich chování je činí velmi zajímavými a užitečnými obyvateli akvária. Co potřebují pro to, aby prospívali?

Celý článek ˃

Přihlas se a nepropásni novinky, akce a slevy!

Copyright © 2019 Ondrej Svoboda - Shrimp.sk

Odběrné místo

Slovensko
Varín okr. Žilina
Športová 331

Zákaznická podpora Shrimp.cz
Ondrej Svoboda
Ondrej Svoboda
(Po. - Pá. od 7 - 17 hod.)
 
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.