Novinky
27.03.2020
Novinka - léčiva Hü-Ben
Rozšířili jsme naši nabídku léčiv, tentokrát o kvalitní českou značku Hü-Ben, která má dlouholeté zkušenosti v účinném boji proti parazitům, bakteri... číst celé
19.03.2020
Vyhráli jsme cenu popularity
Je nám velkým potěšením, že se SHRIMP může pochlubit významnou cenou popularity od Heureky jako vítězný eshop v kategorii Hobby za rok 2019. Poděkov... číst celé
14.03.2020
INFO K AKTUÁLNÍ SITUACI
Vzhledem k aktuální situaci bychom tě chtěli informovat o jejím dopadu na nákup a dodávání zboží z našeho obchodu. Doručování trvá 48 hodin od od... číst celé
Zobrazit všechny novinky

Laciné řešení přepadu vody z akvária

 

Přepady vody se používají u externích filtrů, nebo u akvárií s automatickou výměnou vody. Dlouho jsem uvažoval, jak přepad vyřešit lacině a přitom kvalitně. Nakonec se mi podařilo využít přímo PPR prvky a nerezové sítko. Obrovské výhody tohoto přepadu jsou, že je laciný (38Kč), rozebíratelný a sítko se dá jednoduše čistit. Navíc ho dokáže sám vyrobit asi každý, minimálně technicky zdatný člověk.


Nainstalovaný přepad vody

  1. Co budeš potřebovat na výrobu přepadu?

   Pro výrobu přepadu jsem použil PPR prvky s průměrem 20 mm (koleno, trubku, nátrubek a záslepku), nerezové sítko s rozměrem cca 12x12 cm, 2x gumové těsnění (kroužek) s vnitřním průměrem 20 mm a dvě zdrhovací pásky. Co se týče nářadí, potřebuješ svěrák, vratidlo se závitníkem a rámeček se závitovým očkem s rozměrem 20 mm, svářečku na PPR trubky, nůžky na PPR trubky, nebo pilku na železo, pilník a nůžky na plech.

   laciný přepad vody z akvária

   2. Vyřezání závitu

   Na koleno navař trubku. Vypočítej si, jakou délku by měla mít trubka (tloušťka obou těsnění + tloušťka skla akvária + 1 cm pro závit). Když spoj vychladne, odstřihni trubku v dané vzdálenosti od okraje kolena. Konec trubky s pilníkem, nožem, nebo bruskou zkos do cca 45 stupňového úhlu. Následně můžeš vyříznout závit na povrch trubky a vnitřní závit do nátrubku.

   Řešení spoje přepadu - závit

   3. Výroba sítka

   Ani se nedá hovořit o výrobě, tak je to jednoduché. Vystřihni si sítko s rozměrem cca 12 x 12 cm, ale pokojně můžeš i jiné, podle svých potřeb, záleží na druhu přepadu. U vertikálního stačí i menší. Srolování by mělo mít aspoň dvě vrstvy, aby se přes něj nedostala ani nejmenší zvířátka. Stočené sítko vlož do nátrubku a z druhé strany do záslepky. Potom ho stáhni stahovacími páskami, aby drželo tvar i při rozebrání.

   Sítko na přepadu vodyzáslepka na sítku přepadu

   4. Instalace na akvárium

   Instalace přepadu na akvárium je stejně jednoduchá. Spoj je dobré dotáhnout kleštěmi, nebo malým hasákem. Podle účelu může být takový přepad umístněný u hladiny z boční strany, nebo jinde.

   Nainstalovaný přepad vodyPohled ze zadní strany akvária

    

   Praktické návody pro akvaristy:

   Ulehčisizakládáníapéčioakváriumapoznejzajímavátechnická řešení.Pomohoutizjednodušitsipráci amožná iušetřitnemalépeníze.


   Jakvyvrtat dírudoakvária?

   Vrtánídírydoakvárianení úplnějednoduchý úkolahodněakvaristůnatovyužijeradějislužbysklenáře.Při správném postupusetovšak dázvládnoutsnadnoisvépomocně.

   Celý článek ˃

   Zbav sa plošteniek

   Jak sezbavitploštěnekvakváriu?

   Ploštěnkypatřímezičastovyskytujícíchseparazityvakváriu.Kdyžsi jevšimneš,bývávětšinoupozděajsoujižpravděpodobněnatolikrozmnožené, žese jichnezbavíšjen taklehce.

   Celý článek ˃

   Premnožené slimáky

   Jak bojovat protipřemnoženýmplžům?

   Přemnožilise tivakváriuplži?Nebuďztohonešťastný,setkáse s tímasikaždýakvarista.

   Celý článek ˃

   Přihlas se a nepropásni novinky, akce a slevy!


   Odběrné místo

   Slovensko
   Varín, okr. Žilina
   Športová 331

     Transport EU

   Zákaznická podpora Shrimp.cz
   Ondrej Svoboda
   Ondrej Svoboda
   (Po. - Pá. od 7 - 17 hod.)
   Copyright © 2020 Ondrej Svoboda - Shrimp.cz
    
   Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.