Novinky
16.04.2020
Novinky související s dopravou
Rádi bychom tě informovali o změnách souvisejících s dopravou našeho zboží: Snížili jsme cenu dopravy rostlin Jelikož máme po zimních studených dnec... číst celé
27.03.2020
Novinka - léčiva Hü-Ben
Rozšířili jsme naši nabídku léčiv, tentokrát o kvalitní českou značku Hü-Ben, která má dlouholeté zkušenosti v účinném boji proti parazitům, bakteri... číst celé
19.03.2020
Vyhráli jsme cenu popularity
Je nám velkým potěšením, že se SHRIMP může pochlubit významnou cenou popularity od Heureky, jako vítězný eshop v kategorii Hobby za rok 2019. Poděko... číst celé
Zobrazit všechny novinky

  1. Úvod
  2. Krabi a škeble
  3. Krab Poustevník - Coenobita sp.

Krab Poustevník - Coenobita sp.

Krabů poustevníků existuje až 500 druhů. Často se nazývají také jako raci. Mají měkký zadeček, který skrývají v ulitách jiných živočichů. Postupně jak... celý popis
Dostupnost
Není skladem
159 Kč
133 Kč
bez DPH
Momentálně není k dispozici
Číslo produktu:370
Hlídat cenu / dostupnost
Nejdůležitější informace

Krabů poustevníků existuje až 500 druhů. Často se nazývají také jako raci. Mají měkký zadeček, který skrývají v ulitách jiných živočichů. Postupně jak rostou a svlékají se, mění i ulity za větší. V přírodě se vyskytují v přímořských oblastech, kde žijí na plážích ve velkých skupinách. Dožívají se až několik let. Jejich zbarvení je různé, může být šedé, tmavozelené, hnědé, červené, modré či fialové.


Chov Kraba Poustevníka - Coenobita sp.

Jelikož jde o domácí zvířata, doporučujeme je chovat ve skupinkách od 3 kusů. Pro malé kraby stačí i menší nádrže od 30 litrů. Poustevníky můžeš chovat v teráriích s vlhkostí 75–85 % a teplotou 24–29 stupňů. Terárium je nejlepší vyhřívat výhřevnou podložkou. Vysoká vlhkost je nutná pro jejich dýchání, jelikož mají zvláštní druh žaber. Proto je dobré umístit do terária vlhkoměr.


Jako substrát můžeš zvolit jemný křemičitý písek, kokosový substrát (lignocel), nebo jejich kombinaci. Výška substrátu by měla být 3x vyšší než je velikost krabů, aby se do něj mohli zahrabávat. Substrát by měl být vlhký, ale jednou za čas je dobré nechat ho proschnout. V teráriu by neměly chybět skrýše, větve, suché listí (mandlovnikové, dubové nebo bukové), mělká miska se sladkou vodou (bez chloru), do které dokáží krabi vejít i vyjít. Případně i druhá miska se slanou vodou (ideálně pokud použiješ mořskou sůl na to určenou, ne kuchyňskou). Pro případ svlékání vlož do terária i další vhodné ulity.


Do terária můžeš nasadit i vhodné rostliny, jen pozor při nově zakoupených, na kterých se mohou nacházet škodlivé látky. Krabi Poustevníci mohou být plaší, hlavně na začátku, dokud si nezvyknou na nové terárium. Před svlékáním se mohou zahrabat i na několik dní. V takovém případě jim třeba poskytnout klid. Když si zvyknou, bývají aktivní i přes den, plachost ztratí a mohou se stát klidně domácím mazlíčkem. Mimo terária je však nenechávej delší dobu, z důvodu nižší vlhkosti jako je pro ně nezbytná.

Potrava pro kraba poustevníka

Potrava je pestrá. Můžeš jim dávat nastrouhanou zeleninu, např. mrkev, salát, ovoce, kokos, sušené ovoce, sušené dafnie nebo moučné červy, žížaly, maso z mražených ryb. Vždy mysli na to, aby potrava byla očištěna a neobsahovala konzervační nebo jiné nevhodné látky. Vápník jim můžeš doplňovat z drcených ulit, skořápek z vajíček nebo ulit drobných akvarijních plžů. Nesnědené zbytky potravy je třeba odstraňovat, aby nehnily a v teráriu se netvořil zbytečný zápach a plísně. Do terária neumísťuj umělohmotné či barvené předměty.

Rozmnožování kraba poustevníka

Jelikož se tito kraby rozmnožují přes larvální stádium ve slané vodě, v zajetí je nelze odchovat. Vajíčka nosí na zadečku, který je skrytý v ulitě, běžně jich tedy není vidět.


Krab Poustevník - Coenobita sp .:

Vědecký název: Coenobita sp.
České a synonymní názvy: Krab Poustevník, Rak Poustevník
Obtížnost: vhodné pro začátečníky
Velikost při prodeji: i s ulitou 4–7 cm
Původ: Indonésie
Zbarvení: šedé, tmavozelené, hnědé, červené, modré či fialové
Životnost: až 5 let
Teplota: 24 až 29 °C
Velikosti nádrže: od 30 l pro malou skupinu
Krmení: ovoce, zelenina, rybí maso, kokos, ...
Rozmnožování: není v zajetí možné
Chování: klidné, doporučuje se chovat ve skupinkách
Soužití: s vhodnými terarijní živočichy je možné

 

 

Zboží zařazeno v kategoriích
Přihlas se a nepropásni novinky, akce a slevy!


Odběrné místo

Slovensko
Varín, okr. Žilina
Športová 331

  Transport EU

Zákaznická podpora Shrimp.cz
Ondrej Svoboda
Ondrej Svoboda
(Po. - Pá. od 7 - 17 hod.)
Copyright © 2020 Ondrej Svoboda - Shrimp.cz
 
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.