Novinky
28.02.2020
Být věrný SHRIMPU se vyplatí
Registrací a nákupem v našem eshopu se automaticky řadíš do věrnostního programu, ve kterém můžeš získat bonusovou slevu až 5 %. Tato věrnostní slev... číst celé
22.02.2020
Jak se zbavit řas v akváriu?
V prosperujícím akváriu, v němž se daří rostlinám, se nedaří řasám. Řasy se však nacházejí v každém akváriu, i v tom nejudržovanějším. Správná údržb... číst celé
24.01.2020
Nová krmiva od německé značky GlasGarten
Zařadili jsme do nabídky novinku: vylepšená doplňková krmiva německé kvality od značky GlasGarten. Krmiva jsou speciálně navrženy pro krevetky, raky... číst celé
Zobrazit všechny novinky

Věrnostní program

  1. Úvod
  2. Raci
  3. Rak Sunshine Apricot - Cherax snowden

Rak Sunshine Apricot - Cherax snowden

Rak Sunshine Apricot - Cherax Snowden je mimořádně krásně vybarvený druh raka. Z počátku bývá dost plachý, když si zvykne, je aktivní i přes den. S tr... celý popis
Dostupnost
Není skladem
439 Kč
366 Kč
bez DPH
Momentálně není k dispozici
Číslo produktu:312
Hlídat cenu / dostupnost
Nejdůležitější informace

Rak Sunshine Apricot - Cherax Snowden je mimořádně krásně vybarvený druh raka. Z počátku bývá dost plachý, když si zvykne, je aktivní i přes den. S trochou trpělivosti je lze i rozmnožit. Tento rak byl vědecky popsán teprve nedávno v roce 2015. Má zářivě oranžovou barvu a dorůstá až do 12 cm.

Chov těchto fascinujících raků není nijak složitý. Pár může být chován v akváriích s délkou již od 60 cm. Více párů se doporučuje při akváriích od 120 cm. Akvárium by mělo být výrazně členité se štěrkem mnoha úkryty a kameny. Stejně jako je tomu u mnoha jiných druhů raků. Třeba přitom myslet na to, aby byly kameny stabilní, raci jejich totiž mohou podhrabat a může dojít k jejich zhroucení. Při pestrém a dostatečném krmení nezvyknou poškozovat rostliny. Akvárium může být proto pestře zarostlé hlavně pevnějšími rostlinami. Akvárium by mělo být dobře uzavřeno, protože jsou to umělci úniku a krátký čas dokáží přežít i na souši.

Na parametry vody si nekladou žádné velké nároky. Hodnota pH by měla být mezi 6,5 a 8, tvrdost může být až 20 GH a KH-10. Při teplotách asi 20 až 25 ° C a v čisté a okysličené vodě se rak cítí dobře.

Při dobrých podmínkách se tyto raci množí několikrát do roka. Po páření samice nosí pod ocasem kolem 30-60 vajíček 5-8 týdnů. Po pár dnech od vylíhnutí se malé ráčci osamostatní. Pokud rakům přitom poskytneš dostatečné množství potravy a úkrytů, kanibalismus bude velmi vzácný. Jako úkryty pro ně můžeš použít i větší množství suchého listí.

V jejich přirozeném prostředí se Apricot krmí převážně detritem (polorozložené organickou hmotou), hnědým listím a larvami komárů, ale stejně dobře přijímá i různé čerstvé krmiva (kopřivu, špenát, mrkev), granulové a vločkové krmiva a mražené krmiva. Speciální krmiva pro raky jsou samozřejmě také velmi vhodné.

Raci Sunshine Apricot - Cherax Snowden jsou klidné a spíše noční, takže může dobře žít v komunitě dalších živočichů v akváriu. Ryby s dlouhými ploutvemi žijící na dně nejsou moc vhodné. Vhodnější jsou malé mrštné ryby. Plžě a to hlavně menší jim mohou snadno posloužit jako potrava.

Od kontaktu s raky a vodou ze Střední a Severní Ameriky (např. Procambarus Alleni) byste je měli chránit, protože Račí mor, který se tam vyskytuje je pro tyto raky velmi nebezpečný.

 

Rak Sunshine Apricot - Cherax Snowden ve zkratce:

Vědecký název: Cherax Snowden "Irianto Red" Lukhaup et al., 2015
Velikost při prodeji: 3 - 5 cm s klepety
Max. velikost: 12 cm (s klepety)
Věk: 2 - 5 let
Zbarvení: zářivě oranžové
Chování: klidné, nebezpečný pro kořenící rostliny a některé druhy živočichů
Odchov: relativně jednoduchý
Krmivo: krmivo pro raky, mražené krmiva, zelenina, na dno klesající krmiva, hnědé listí
Velikost nádrže: od 60 cm délky, pro úspěšný odchov od 100 cm
Optimální teplota vody: 20 - 25 ° C
Požadované pH: 6,5 – 8
Celková tvrdost vody: až 20 °
Uhličitanová tvrdost: až 20 °

Krmivo: hnědé listí, kopřiva, vločkové nebo granulované krmivo, zelenina, mražená krmiva
Soužití: s krevetami, případně s klidnou malé až středně velké ryby
Náročnost chovu: vhodný i pro začátečníky
Původ: Papua Nová Guinea, Papua / Indonésie

Zboží zařazeno v kategoriích
Přihlas se a nepropásni novinky, akce a slevy!

Copyright © 2019 Ondrej Svoboda - Shrimp.sk

Odběrné místo

Slovensko
Varín okr. Žilina
Športová 331

Zákaznická podpora Shrimp.cz
Ondrej Svoboda
Ondrej Svoboda
(Po. - Pá. od 7 - 17 hod.)
Copyright © 2020 Ondrej Svoboda - Shrimp.cz
 
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.