- Úvod
- Akční balíčky
- Balíčky - krevetky
- Krevetka Wild Tiger 10 ks - Caridina mariae
Krevetka Wild Tiger 10 ks - Caridina mariae

- Nejdůležitější informace
- Související zboží6
- Krevetka Wild Tiger 10 ks - Caridina mariaeSkladem722 Kč602 Kč bez DPH
Wild Tiger jsou krevetky v původní (tzv. divoké) formě. Při použití měkké vody nebo osmotické vody s přídavkem minerálů Saltyshrimp GH + je jejich chov relativně nenáročný.
Kdysi byly známé jako Caridina cantonensis, později byly tygří krevety popsány jako samostatný druh – Caridina mariae. Divoké tygří krevety se jednoduše rozmnožují a jedná se o původní formu tygřích krevet. Samičky dosahují velikosti asi 3 cm, samečci jsou menší a štíhlejší. Patří mezi oblíbené druhy a využívají se i při cíleném křížení s příbuznými druhy. Mají průhledné tělo s černým nebo tmavě hnědým tygrovým vzorem a u některých jedinců jsou světle žluté nebo žluté flíčky. Ocas mívá žlutý nádech.
Chov krevet Wild Tiger
Tygří krevety mohou být chovány ve skupinách v akváriích o objemu více než 10 litrů, zejména pro začátečníky však doporučujeme od 20 litrů a více. Měkká, mírně kyselá voda je podmínkou pro úspěšný chov a vývoj těchto krevet. Tygří krevety preferují karbonovou tvrdost (KH) přibližně 3 až 4 stupně. Pokud voda z vodovodu nezodpovídá těmto hodnotám, můžeš nastavit ideální hodnoty vody pomocí vody z osmózy a minerálů GH + nebo GH/KH +. Na tmavém aktivním substrátu se krevetky cítí lépe. Takový substrát navíc stabilizuje parametry vody. Teploty nad 25 °C snášejí hůře.
Socializace s jinými mírumilovnými krevetami, klidnými rybami, kraby a plži obvykle funguje velmi dobře za předpokladu, že jim vyhovují podobné parametry vody. Při chovu s rybami je potřeba zajistit jim více skrýši v podobě mechů či skal. Pokud je to pro tebe nežádoucí, při chovu s jinými krevetami třeba myslet na to, aby nedocházelo ke křížení. Vhodné jsou Neocaridiny, Caridina Japonika, Mandarinkové krevety, Pinokia či filtrující krevety. Tygři se kříží s Crystal Red, Crystal Black a dalšími příbuznými druhy Caridina cantonensis.
Rozmnožování krevet Wild Tiger
Je poměrně nenáročné. Krevetky se páří asi každých 5 až 6 týdnů. Po 20–40 dnech nošení vajíček se z nich líhnou přímo malé krevetky. Pro udržení sytých barev je nutná pravidelná selekce.
Krmiva a doplňky pro krevetky Wild Tiger
Pokud máš krevetky Wild Tiger ve společenském akváriu v malém množství, například do 10 ks, nemusíš je speciálně přikrmovat. Pokud jich je více, můžeš jim dávat například kopřivové granule, které spadnou na dno a pomalu se rozpadají. Při chovu bez ryb, nebo jen s malým počtem ryb, doporučujeme krmiva Shirakura Ebi Dama, Shrimp King Complete nebo Glasgarten Shrimp Dinner, případně v kombinaci s dalšími doplňkovými krmivy. V každém případě, vhodným doplňkem pro krevetky je dubové a bukové listí a olšové šišky, které mají mnoho pozitivních účinků na jejich zdraví a chov. Jídelníček jim můžeš zpestřit i mraženým krmivem, nebo očištěnou a najemno nastrouhanou mrkví. V akváriu jsou krevetky skvělými pomocníky, protože konzumují i odumřelé části rostlin, uhynulé živočichy a řasy.
Krevetky Wild Tiger ve zkratce:
Vědecký název: Caridina mariae Klotz, 2014
Synonymní názvy: Tiger Shrimp, Tiger wild
Velikost při prodeji: od 12 mm
Max. velikost: 3 cm
Věk: až 2 roky
Zbarvení: průhledné s tygrováním
Chování: velmi klidná a mírumilovná
Odchov: jednoduchý
Krmivo: krmivo pro krevety, kopřivové granule, jemné mražené krmivo, zelenina
Velikost nádrže: od 20 l
Optimální teplota vody: 15–25 °C
Požadované pH: 5–7,5
Celková tvrdost vody: 3–15 °
Uhličitanová tvrdost: 3–5 °
Soužití: klidné ryby, trpasličí krevety, plži a škeble
Obtížnost chovu: mírně náročná
Původ: Jižní Čína